Менше увімкнених електроприладів: українцям радять економити світло, але блекаутів не прогнозують

Наразі виробництва електрики достатньо для покриття потреб українців, та через тривалі ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС, а також деяких АЕС, в енергосистемі працює менша кількість реакторів. Через це доводиться дещо економити. Саме тому в “Укренерго” попросили менше користуватися електроприладами з 19:00 до 22:00.

Знищення російськими окупантами Каховської ГЕС негативно вплинуло на енергетичну систему України. А тому в “Укренерго” попросили менше користуватися електроприладами з 19:00 до 22:00. Мовляв, саме у цей час – пікове навантаження на мережу.

Та не все так погано. Як повідомляють в “Укренерго”, наразі виробництва електрики достатньо для покриття потреб українців. Водночас через тривалі ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС, а також деяких АЕС, в енергосистемі працює менша кількість реакторів. Саме через це й доводиться дещо економити.

Окупанти нашкодили

Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Ще 5 ГВт генерації залишаються пошкодженими внаслідок російських повітряних атак. Станом на травень через пошкодження та окупацію Україна втратила 27 гігаватів встановлених потужностей енергогенерації, повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”. І це – до руйнування росіянами Каховської ГЕС.

Система в аварійному стані

Україна наразі ремонтує пошкоджену росіянами енергосистему: встановлює нове обладнання, – каже директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. За його словами, ворог, як і раніше, продовжує обстрілювати енергетичні об’єкти нашої країни. Та Україна стала сильнішою – з посиленою системою ППО. Відтак росіянам виконати свій план стало складніше.

“І я думаю, що якщо взимку ворог все ще буде на нашій території, то і терор та обстріли енергетичної інфраструктури продовжаться. Хоча замість цього вони мали б розв’язувати проблеми всередині своєї країни”,- каже Володимир Омельченко.

Блекаутів може не бути

За словами Володимира Омельченка, взимку дефіцит електрики буде більшим, оскільки традиційно в цю пору року її споживання суттєво зросте. І невідомо, чи вдасться до того часу відремонтувати необхідну кількість обладнання – тих же трансформаторів.

 “Я можу прогнозувати, що прям блекаутів у нас не буде, але будуть планові та аварійні відключення”, – говорить пан Володимир.

Дефіцит електрики, на думку директора енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова, можна покривати імпортом. Та чи буде його достатньо? Нині відповісти на це питання дуже важко.

 Запаси енергоносіїв

Для того, щоби успішно пройти зиму, крім обладнання потрібні ще запаси енергоносіїв – газу і вугілля. За словами голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, накопичення відбувається за планом. На складах приблизно така ж кількість вугілля, що була рік тому. Триває й створення запасу газу. На сьогодні його експорт з України зупинений, тож всі підприємства – і державні, і приватні – закачують видобутий газ в підземні сховища.

“Через війну в Україні зупинилася велика кількість промислових підприємств, внаслідок чого значно скоротилося споживання газу. Тому, можливо, імпорт і не знадобиться. Більш точно відповісти на це питання можна буде ближче до осені, коли ми оцінимо, скільки газу вдалося накопичити в сховищах. Тоді, в разі потреби, ми зможемо закупити потрібну кількість газу за кордоном. Проте в будь-якому разі це не будуть значні обсяги. Абсолютну більшість потреб ми покриємо газом власного видобутку”.

ukrayina.pl