НАТО підтримує євроатлантичні прагнення України, – Єрмак

Надзвичайно символічно те, що у сьогоднішньому Міжнародному саміті міст і регіонів взяли участь Президент Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Сьогоднішній візит пана Столтенберга є свідченням того, що ми не самі на цьому шляху. Що Альянс підтримує євроатлантичні прагнення України.

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

“У своєму виступі я сказав, що Україна може і мусить стати ключовим спонсором регіональної та загальноєвропейської безпеки. Перетворитись на безпековий хаб”, – говорить політик.

Для цього нам потрібні:

Повноцінне членство в НАТО та надійні безпекові гарантії як проміжне рішення на цьому шляху. Така концепція Київського Безпекового Компакту, підготовленого міжнародною експертною групою, яку спільно очолюємо Андерс Фог Расмуссен і я.

Стрімке економічне відновлення. Воно необхідне Україні як для подальшого розвитку, так і для того, щоб якомога швидше отримати змогу фінансувати потужну систему оборони.

Але насамперед нам – усій Європі – потрібно чітке розуміння: майбутнє залежить від наших сьогоднішніх рішень, від здатності бачити мету й створювати засоби. Простіше кажучи – від нашого з вами лідерства.

Ми пропонуємо вам – кожній громаді, кожному регіону в Україні та в країнах-партнерах – спільними зусиллями реалізувати це лідерство. Нинішній Саміт та рішення, які тут ухвалено, дають для цього потужну базу.

Україна має неймовірний соціально-економічний потенціал. Його можна і треба реалізувати з урахуванням найкращого світового та зокрема європейського досвіду. Інвестиційні можливості для міжнародного бізнесу на цьому шляху є досить суттєвми: енергетичне відновлення із залученням найсучасніших енергоефективних та «зелених» рішень, агропромисловий комплекс, що дозволить завдяки спільному партнерству вповні використати потенціал українських найродючіших ґрунтів, реалізація потужних інфраструктурних проектів, які дозволять пришвидшити інтеграційні процеси та ще тісніше з’єднають Україну з Європою, розвиток промислового виробництва, масштабна відбудова житлового фонду з локалізацією, ІТ індустрія, що є рушійною силою підвищення ефективності бізнес-процесів в сучасному світі. Все це нам під силу зробити разом.

Прямі взаємовідносини між регіонами ЄС та України дозволять пришвидшити процес повоєнного відновлення нашої держави та одночасно забезпечити ринки збуту для товарів і послуг міжнародному бізнесу.
Радий, що така взаємодія вже реалізується сьогодні, а окремі держави та регіони активно розпочали роботу в українських областях у форматі патронату. Це і є наші мости в Європу. І ці мости будуються вже зараз.

“Не маю сумнівів, що підписана сьогодні Декларація, а також 12 двосторонніх угод трансформуються у практичні проекти, які стануть гарним прикладом плідної спільної роботи для усіх інших охочих підтримати нашу державу”, – говорить Єрмак.