На Сумщині можна приватизувати через онлайн-аукціон житловий будинок

Виконавчий комітет Лебединської міської ради повторно виставив на державні онлайн-аукціони для приватизації житловий будинок (непридатний для проживання) у місті Лебедин. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 29 серпня.

Будинок розташований на вулиці Українська (колишня Маяковського), 5. Загальна площа – 51,2 квадратні метри, житлова – 26,2 кв. м. Об’єкт зведений у 1925 році. Стартова ціна – 10,6 тис. грн. Позмагатися за нього на онлайн-аукціоні з приватизації можна через майданчики, акредитовані в системі Прозорро.Продажі. Заявки приймають до 29 серпня.

Мала приватизація державного та комунального майна, відповідно до законодавства, відбувається виключно через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Йдеться про обʼєкти – нерухомість, підприємства та інше майно, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві скарбниці. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети у Сумській області заробили понад 10,6 мільйонів гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада.

Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих у електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Далі варто подати заявку на участь і запропонувати свою ціну. Також учасники аукціону повинні оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна його продажу визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта. А потім – підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.