Небезпечно для полонених. Начальник штабу полку “Азов” закликав ЗМІ не публікувати деталі про знущання росіян

Начальник штабу полку Азов Богдан Кротевич на онлайн-пресконференції на НВ закликав ЗМІ не публікувати деталі про знущання росіян над полоненими, оскільки це може їм зашкодити, а також чинить тиск на їхні сім’ї.

«З усіма, хто виходить з полону, працюють Генеральна прокуратура України, представники місії ООН, представники Служби безпеки, представники Головного управління розвідки. Вони всі збирають свідчення.… Це не висвітлюється для того, щоб бійці, котрі перебувають досі в полоні, від цього не постраждали, а вони можуть від цього постраждати», — заявив Кротевич.

Він також наголосив, що, ставлячи бійцю питання про тортури, не потрібно забувати про сім’ї 2,5 тисяч оборонців Маріуполя.

«І коли вони чують відповіді, що відбувається там, це на них тиск такий, який я, наприклад, раніше не розумів», — сказав начальник штабу полку Азов.

Він навів приклад, який назвав найбільш «безневинним», з того, що відбулось.

«Коли був коментар, що всі ходять з бородами і непоголені, одразу ж після цього прийшли і всіх поголили налисо, позголювали бороди», — розповів Кротевич, наголосивши, що є приклади набагато гірші.

Розпитувати про деталі тих, хто вийшов з полону, не варто, тому що охоронці полонених знають їх в обличчя, сказав Кротевич.

«Припустимо, я вийшов з однієї камери з іншою людиною, дав інтерв’ю, а він знає мене в обличчя, і він може вплинути фізично або психологічно на мого побратима, тому що ми прожили чотири місяці разом», — пояснив він.

НВ