Ноутбук постійно працює від розетки: чи це шкодить батареї?

Багато користувачів ноутбуків цікавляться відповіддю на питання: чи можна тримати пристрій постійно підключеним до розетки? Чи не шкодить це акумулятору? Як правильно заряджати ноутбук, щоб продовжити його термін служби? З цього питання написано багато статей в мережі, але воно й досить хвилює користувачів, адже ноутбуки Asus для багатьох стали не лише джерелом новин та розваг, а й інструментом для дистанційної роботи. Тому хочеться, щоб пристрій якомога довше залишався продуктивним та придатним до тривалої роботи в автономному режимі.

Як впливає постійне підключення до розетки на акумулятор

Ноутбуки зазвичай оснащені літій-іонними або літій-полімерними батареями, які мають наступні характеристики:

 

 • не мають ефекту пам‘яті, тобто не втрачають ємність від часткового розряду і заряду;

 • обмежена кількість циклів зарядки-розрядки, яка залежить від якості батареї та умов експлуатації;

 • чутливі до високих температур, які можуть призвести до пошкодження або зниження ємності батареї.

 

З цього випливає, що постійне підключення до розетки не шкодить акумулятору напряму, але може створити додаткове навантаження на нього через перегрівання. Тому фахівці радять дотримуватися наступних правил:

 

 1. Не залишайте ноутбук на сонці або біля джерел тепла.

 2. Забезпечте достатню вентиляцію корпусу, не затуляйте отвори для охолодження.

 3. Використовуйте спеціальну підставку з вентилятором, яка покращує циркуляцію повітря.

 4. Вимикайте непотрібні програми та функції, які споживають енергію батареї у фоновому режимі.

 5. Регулюйте яскравість екрана, адже саме яскравий дисплей впливає на швидке розрядження.

 

Звідси висновок – тримати ноутбук під’єднаним до розетки можна. Але іноді рекомендують працювати й в автономному режимі. Якщо дотримуватися перерахованих вище правил, батарея не зазнаватиме швидкого зносу.

Корисні поради: як заряджати ноутбук Asus правильно

Одними з найпопулярніших серед покупців є ноутбуки Asus, що є вдалим симбіозом продуктивності, комфорту та доступної вартості. Вони приваблюють своїми компактними розмірами, потужними компонентами та високою ємністю батареї. Для подовження строку служби варто дотримуватися наступних настанов:

 

 1. Не допускайте повного розряду батареї. Це може призвести до її деградації та істотного зниження ресурсу. Експерти радять тримати рівень заряду в межах 20-80%.

 1. Не залишайте зарядний пристрій підключеним до розетки без ноутбука. Це може викликати сильний перегрів або навіть пожежу.

 2. Використовуйте оригінальний зарядний адаптер, який підходить до вашого ноутбука за параметрами напруги та струму. Несумісність може призвести до пошкодження або вибуху акумуляторної батареї.

 3. Раз на місяць робіть повний цикл зарядки-розрядки. Це допоможе калібрувати її та визначити реальну ємність.

 

Зазвичай переважна більшість користувачів працює на ноутбуках Asus в домашніх або офісних умовах. Тому іноді треба відключати пристрій від мережі. Якщо у вас компактний ультрабук, з ним можна працювати будь-де. У такому випадку слід уважніше ставитися до вимог щодо правильного зарядження АКБ та використання її ресурсів.