Окупанти розташували в енергоблоці №4 ЗАЕС вибухові речовини – МАГАТЕ

Російські загарбники встановили у приміщенні турбінної секції енергоблоку №4 ВП Запорізької АЕС військову апаратуру, озброєння та вибухові речовини.

Цю інформацію повідомили представники МАГАТЕ під час тижневої зустрічі з питань спілкування між кризовим центром Агентства та Держатомрегулювання.

Крім того, через неофіційні канали до відомства надходить інформація про зберігання апаратури, озброєння та вибухових речовин у інших виробничих приміщеннях Запорізької АЕС, зокрема у ремонтно-механічних майстернях та на дахах енергоблоків.

Як підкреслили у Державній інспекції ядерного регулювання, нові злочинні заходи російських окупантів — наступний крок, який завдає серйозної шкоди ядерній та радіаційній безпеці розташованих на промисловій території Запорізької АЕС ядерних об’єктів. Неприпустимі рішення та дії російських військових створюють небезпеку як для персоналу атомної електростанції, так і для мешканців сусідніх населених пунктів.

У відомстві зазначили, що у разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС з потенційно можливим виходом радіоактивних матеріалів у довкілля наслідки відчує не лише Україна:  вони матимуть транскордонний вплив.

news.dn.ua