Перенесення Різдва на 25 грудня: чи будуть додаткові вихідні

Після того, як Православна церква України дозволила святкування Різдва Христового 25 грудня, тобто за григоріанським календарем, значення свята для українців зросло ще більше. На який день тижня цьогоріч випадає святкування, і чи будуть додаткові вихідні?

З 2017 року 25 грудня в Україні стало офіційним вихідним днем.

Цього року це неділя, а згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю наступні понеділки за святами мають бути додатковими вихідними днями.

Але у 2022 році через воєнний стан додаткові вихідні були скасовані в Україні, починаючи від свята 8-го березня.

Наразі воєнний стан був подовжений в Україні вже тричі. Втретє його пролонгували на 90 днів до 21  листопада. Якщо його знову продовжать, то додаткового вихідного 26 грудня не буде.

Чому існують дві дати святкування Різдва?

Святкування Різдва 25 грудня часто пов’язують із католицизмом, а 7 січня – з православ’ям. Але насправді дата святкування у всіх однакова, різниця лише у системі літочислення.

1918 року Україна перейшла на григоріанський календар. Це той календар, яким ми користуємось зараз. Західні церкви відзначають Різдво за григоріанським календарем, а східні – за юліанським.

Священний синод ПЦУ 18 жовтня 2022 року дозволив святкувати Різдво 25 грудня – якщо того бажають парафіяни. У церквах ПЦУ проводитимуть святкові богослужіння, і учасники богослужінь звільнятимуться від постових обмежень.

Це не означає, що ПЦУ готова повністю перейти на святкування Різдва 25 грудня, однак це важлива зміна.

РБК-Україна