Польща скасує виплату грошової допомоги українським біженцям: коли та кого це стосується

Починаючи з 1 липня, більшість українських біженців у Польщі вже не отримуватиме регулярну грошову допомогу від уряду. Мова йде про суму у 40 злотих (близько 276 грн) на день, які надавались громадянам України, що втекли від війни, на харчування та проживання.

Заступник глави Міністерства внутрішніх справ Польщі та уповноважений польського уряду у справах біженців Павел Шефернакер пояснив це рішення прагненням мотивувати біженців почати заробляти на забезпечувати себе самостійно, пише Rzeczpospolita. Він додав, що скасування виплат стосуватиметься не всіх, виняток зроблено для «інвалідів, вагітних та багатодітних».

«Ми виплачуємо величезні соціальні кошти — від 300 злотих на кожного до 500+ злотих на кожну дитину, та інші суми, що випливають із соціальної допомоги. Крім того, ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її і з усім справляються. Ми хочемо стимулювати решту до активності. Чотири місяці повного захисту — це, на наш погляд, достатній термін», — повідомив  високопоставлений політик із партії «Право і справедливість».
Звісно, за таким рішенням влади стоять гроші, підкреслює Rzeczpоspolita. Так, Сілезьке воєводство оцінило поточні витрати на біженців у 190 млн злотих (1,3 млрд грн), з яких виплата 40 злотих на особу на день склала цілих 160 млн злотих. У Нижній Сілезії оцінюють витрати у 64,5 млн злотих, а Підкарпатське воєводство – у 35,5 млн злотих.
thepage.ua