Православна церква України вперше провела службу в головному храмі Києво-Печерської лаври

Вперше за кілька століть правонаступниця давньої Київської Митрополії – Православна церква України провела богослужіння в головному храмі Києво-Печерської лаври – Успенському соборі.Це сталося 7 січня 2023 року.
Про це повідомила ПЦУ на своїй сторінці у Facebook.
“Слава Богу за все. Ділімося радістю свята Різдва Христового, долучайтеся до всеукраїнської молитви за перемогу над агресором і справедливий мир!” – закликали в ПЦУ вранці 7 січня.
“Серця українського народу сьогодні сповнені радістю, адже у визначній святині України – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі – лунала молитва рідною українською мовою”, – зазначили нові орендатори стародавньої святині.
У ПЦУ зазначили, що під час урочистого богослужіння “відчувалося піднесення духу та любов поміж братами і сестрами у Христі”.
“Прославляючи Різдво нашого Спасителя, Господа Ісуса Христа молитвою та колядою, дякуймо Йому та Божій Матері за всі благодіяння щодо нас. Христос народився! Славімо Його!” – написали редактори сторінки ПЦУ у соцмережі.

Нагадуємо, днями Успенський собор та Трапезна церква Києво-Печерської лаври перейшли під контроль України. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Щойно завершила роботу Комісія для прийому-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української православної церкви (московського патріархату) до держави”, – написав міністр у телеграмі.

Ткаченко зазначив, що на останнє засідання, де підписали акт повернення будівель, не прийшов митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь), але це не перешкода для повернення державного майна, зазначив міністр.

ukrrain.com