Працюючим літнім українцям підвищать пенсію: коли чекати на нові суми

Літнім українцям, які продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок, підвищать пенсійні виплати. Їхня пенсія стане вищою з квітня. Приріст щомісячної виплати залежатиме від величини страхового стажу, а також від зарплати, яку отримує пенсіонер.

Про це розповіли в Управлінні соціального страхування та пенсійного забезпечення апарату Федерації профспілок України.

Відповідно до закону, українцям щороку індексують пенсії, враховуючи при цьому відсоток інфляції, а також зростання середньої зарплати в країні. Проте індексацію пенсій здійснюють лише тим громадянам, які не працюють. Тим же, які продовжують працювати, індексація не належить. Однак їхню пенсію також перераховують, враховуючи при цьому страховий стаж, що збільшився, і можливе зростання зарплати.

Перерахунок пенсій працюючим українцям зазвичай здійснюють із квітня. Право на перерахунок мають лише ті громадяни, в яких додалося 24 місяці страхового стажу з дня призначення пенсії або з дня попереднього перерахунку.

Але при цьому дані щодо зарплат за попередній рік зазвичай з’являються аж у травні. Тому через таку затримку пенсії працюючим пенсіонерам перераховують у травні, проте вже з 1 квітня за законом їм мають йти виплати з урахуванням підвищення. Тому зазвичай у травні-червні такі громадяни отримують подвійну надбавку до пенсії.

Таким чином, працюючі пенсіонери вже з квітня отримуватимуть вищі пенсії.

А ось що буде цьогоріч із березневою індексацією пенсій, наразі невідомо. Адже на 2023 рік скасували індексацію зарплат, а також підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Водночас, у Мінсоцполітики все ж таки подейкують, що індексація пенсії буде. Можливо не в березні, як має бути за законом. І можливо не на реальний відсоток інфляції, а лише на 5%, та все ж виплати пенсіонерам мають зрости.

Таким чином, на сьогодні достовірно можна лише сказати про майбутнє підвищення пенсій працюючим українцям.

biz.today.ua