Проблема у техніці чи у грошах? У НБУ пояснили, чому термінали беруть не усю готівку

Українці часто переказують гроші через банківські термінали, але іноді виникають такі ситуації, що термінал відмовляється приймати деякі купюри. Проблема, найчастіше, полягає у неякісних банкнотах, а не у несправності техніки.

Про це розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу Нацбанку Валерій Строчков.

За його словами, апарати не візьмуть гроші, які були раніше, наприклад, випрані. Це ж стосується банкнот з надривами або плямами.

“Термінал, на відміну від людини, може бачити люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може бути й з іншими забрудненнями, надривами тощо, і тоді термінал не прийме гроші. Такі банкноти можна принести до банку – і касир обмінює їх, експертиза НБУ тут не потрібна”, — розповів представник Національного банку.

Він додав, що на експертизу банки відправляють лише дуже пошкоджені банкноти.

Нові правила інкасо

Відтепер усі банки, які займаються обміном пошкоджених доларових купюр (інкасо), мають зазначати вартість та строки обміну. До того ж щоби здійснити обмін доведеться сплачувати комісію — від 7 до 50%.

У Нацбанку зазначають, що обміну підлягають навіть значно пошкоджені купюри. Навіть ті, які розірвані, а потім знову склеєні.

progroshi.news