Рада зробила 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом

У понеділок, 29 травня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9278, який встановлює, що 8 травня — це День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день буде вихідним.

Про це повідомив народний депутат фракції “Голос” Ярослав Железняк. За законопроєкт віддали свої голоси 317 депутатів.

У пояснювальній записці йдеться, що цей закон сприятиме утвердженню в Україні європейської традиції. У більшості країн Європи, а також у США й Великобританії свято перемоги в Другій світовій війні вшановують 8 травня, оскільки 1945 року цього дня о 22:43 за центральноєвропейським часом підписали беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. За московським часом капітуляцію відповідно підписали о 00:43 наступного дня — 9 травня.

Питання 8 та 9 травня в Україні

8 травня 2023 року Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. А 9 травня Україна відзначатиме День Європи.

У своєму відеозверненні Зеленський наголосив, що настав час повернення нашій державі чесної історії без ідеологічних домішок.

“Я подав до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир”, – сказав Зеленський.