Рада підтримала надання військовим відпусток під час воєнного стану

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за проєкт змін до закону «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який дозволяє військовослужбовцям отримувати 10-денні відпустки під час дії воєнного стану.

За проголосували 330 депутатів. Законопроєкт передбачає можливість надання військовослужбовцям під час дії воєнного стану відпустки із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, зараз під час військового стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин тривалістю не більше ніж 10 календарних днів. Але на практиці існує набагато більше випадків, коли присутність військовослужбовця в сім’ї необхідна, і взагалі можливість побачити сім’ю, рідню важлива для військовослужбовця, особливо під час війни.