Ракети, дрони і “Кинджали”. Що відомо про найщільніший удар по Києву за час війни

Вночі на 16 травня Київ зазнав найщільнішої атаки з неба за час війни, як оцінили її в Київській військовій адміністрації. росія комплексно вдарила по місту з різних напрямків одночасно дронами, крилатими ракетами та балістичними ракетами.

Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, система ППО України збила усі ракети, включно з шістьма надсучасними російськими аеробалістичними ультразвуковими ракетами “Кинджал”.

“Близько 03:30 16 травня 2023 року російські окупанти атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. З шести літаків МіГ-31К випустили шість аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал”, 9 крилатих ракет “Калібр” – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, “Іскандер-М”). Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил ЗС України”, – заявив Залужний.

Перша масована атака сталась із 3 до 4 години ночі. Друга атака, під час якої дрони летіли зі сходу столиці в районі Борисполя, сталась з 4.20 до 5.30 ранку.

“Атака була винятковою за своєю щільністю – максимальна кількість атакуючих ракет за найкоротший проміжок часу”, – визнали в КМВА. Там кажуть, що це був вже восьмий повітряний удар з початку травня.

Поки що повідомляли про ушкодження та пожежі, проте підтверджених даних щодо поранених чи загиблих немає.

Багато киян, з якими спілкувалась ВВС Україна, вказують, що це дійсно була одна з найгучніших та наймасованіших атак за час війни. Заграва, вибухи та роботу ППО спостерігали у більшості районів столиці.

За попередньою інформацією влади, переважну більшість цілей у повітряному просторі Києва знищили. Згодом військові повідомили про знищення усіх цілей.

ВВС News Україна