РНБО розробила інструкцію на випадок ядерного удару рф – Данілов

Рада національної безпеки і оборони України розробила детальну інструкцію на випадок ядерного удару рф. Найближчими днями її максимально оприлюднять.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, передає “Радіо Свобода”.

За його словами, застосування рф тактичної ядерної зброї не зупинить Україну в обороні й звільненні своїх територій.

“Якщо не буде відповіді світової спільноти, країн НАТО на таку зухвалу атаку (якщо вона, не дай Боже, відбудеться), це не значить, що ми не будемо боронити свою землю. Нас зупинити не може ніхто: ні Путін, ні його війська. І це вже було неодноразово доведено”, — сказав Данілов.

Водночас Данілов зазначив, що ядерні держави взяли на себе зобов’язання не допустити застосування ядерної зброї.

“Це відповідальність кожної ядерної країни”, – зазначив він.

Секретар РНБО підкреслив, що погрози росії стимулюватимуть інші неядерні країни створювати “брудні бомби”, аби убезпечитися від “божевільних сусідів”.

“Коли росіяни сьогодні починають брязкати ядерною зброєю перед світом, то кількість так званих бомб з’являтиметься в геометричній прогресії. Бо жодна країна не буде захищена від божевільного сусіда. Ця так звана брудна бомба не таке вже й складне завдання”, – підкреслив він.

Раніше в Білому домі заявили, що серйозно розглядають загрозу президента рф владіміра путіна застосувати ядерну зброю, але ще не бачать ознак підготовки до удару.