Родич на фронті й не виходить на зв’язок: у Міноборони оприлюднили алгоритм дій

Міністерство оборони України підготувало алгоритм дій для родичів військовослужбовців, якщо ті раптово перестали виходити на зв’язок.

Рідним наших захисників радять мати контакти побратимів, безпосереднього командира та командира військової частини, заступника командира в/ч із морально-психологічного забезпечення, а також контакти ТЦК та СП, що призивав воїна.

На своєму каналі в Telegram заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що поради були розроблені МО спільно з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення ЗСУ та громадським рухом “Жіноча сила України”.

“Важливо, щоб рідні та близькі наших воїнів були впевнені у їхній безпеці та не перебували в невідомості. Тому, щоб уникнути зайвих хвилювань, ми підготували для вас кілька важливих порад”, – повідомляють в буклеті.

До кого звертатися в таких ситуаціях:

якщо з військовим немає зв’язку більше ніж три дні без попередження – рідні звертаються до безпосереднього командира;

якщо зв’язку з безпосереднім командиром немає – рідні звертаються до командира частини або його заступника із МПЗ;

якщо безпосередній командир не приймає рапорт – військовий звертається до командира в/ч;

якщо з військовим немає зв’язку більше ніж 10 днів без попередження і зв’язку з командиром у рідних немає – рідні звертаються до ТЦК та СП за місцем призову військовослужбовця;

щодо питань оформлення соціальних виплат у разі настання екстрених обставин (із документами, що підтверджують обставини й родинні зв’язки) – рідні звертаються до ТЦК та СП за місцем призову військовослужбовця;

щодо питань надання відпусток, переведення в інший підрозділ, скерування на лікування чи військово-лікарську комісію тощо – військовий подає рапорт особисто;

якщо необхідна довідка про доходи – військовий особисто подає заяву до фінслужби військової частини.

У Міноборони додали, що відповіді на запитання про виплати, довідки про доходи, відновлення документів тощо надаються виключно військовослужбовцю за поданим ним письмовим запитом.

У разі виникнення додаткових запитань або якщо проблемні питання не вирішуються, можна зателефонувати на гарячу лінію МО України за номером: 0 800 500 442.

Також рідним порадили не поширювати у відкритому доступі (у соцмережах, чатах, форумах тощо) будь-яку інформацію про захисника країни та його дані (посаду, номер частини, місця дислокації в/ч або окремого підрозділу тощо). Це наражає військовослужбовця і його побратимів на небезпеку. Крім того, шахраї можуть використовувати ваші особисті контакти й контакти захисника.

obozrevatel.com