росія замінувала підходи до українських портів і може атакувати цивільні кораблі, – США

росія встановила додаткові морські міни на підходах до українських портів з тим, щоб підірвати цивільні судна та звинуватити пізніше в цьому Україну.

Про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кетрін Брукер під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у вівторок, присвяченого російському ракетному терору проти України, повідомляє Укрінформ.

“Минулого тижня Сполучені Штати поділилися з міжнародним співтовариством інформацією з попередженням, що росія має намір розширити атаки на українські зернові об’єкти. росія саме так і зробила. Ми вважаємо, що росія може здійснити атаки на цивільне судноплавство в Чорному морі. За нашою інформацією, росія встановила додаткові морські міни на підходах до українських портів”, – заявила Брукер.

Американська сторона вважає, що це – “скоординовані зусилля росії, щоб виправдати будь-які атаки на цивільні судна в Чорному морі, а потім звинуватити в них Україну”.

“Засуджуючи росію за бомбардування українських портових міст та експортної інфраструктури, ми повинні залишатися пильними щодо того, як Росія намагається розширити конфлікт та продовжувати звинувачувати інших у своїх недобросовісних діях”, – заявила Брукер.

У своєму виступі представниця США засудила атаки росії на українські порти та інфраструктуру експорту зерна, що вона здійснює після виходу з важливої для продовольчої безпеки світу Чорноморської зернової ініціативи.

Також Брукер засудила ракетний обстріл центру Одеси та пошкодження щонайменше 29 історичних пам’яток, включаючи Спасо-Преображенський собор Української православної церкви, “яка канонічно підпорядкована московському патріархату – тій самій церкві, яку росія нібито захищає”.

espreso.tv