Росія зізналася в ядерному тероризмі на Запорізькій АЕС — омбудсмен

Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що співробітники тимчасово захопленої російськими окупантами Запорізької АЕС зазнають кримінального переслідування, а сама країна-агресорка зізналася в ядерному тероризмі.

У своєму Telegram-каналі уповноважений з прав людини написав, що з березня росгвардія оголосила про затримання 26 працівників станції. Затриманих звинувачують у передачі даних про пересування та розташування ворожої військової техніки на території ЗАЕС.

“Російське військове і політичне керівництво не соромиться говорити світу про те, що вони здійснюють ядерний тероризм і розміщують військову техніку на території працюючої атомної станції”, – зазначив Лубінець.

Омбудсмен наголосив, що співробітники станції не порушують жодних норм українського законодавства чи міжнародного права, тому що мають право спілкуватися з усіма, хто може гарантувати безпеку АЕС. Він додав, що персонал продовжує свою роботу, щоб запобігти екологічній катастрофі, незважаючи на величезний тиск з боку окупантів.

«Окупанти затримують, катують і вбивають працівників Запорізької АЕС. Це не лише воєнний злочин щодо мирного населення, а й порушення принципів ядерної безпеки, одним з яких є збереження цілісності команди, що відповідає за об’єкт», — сказав омбудсмен.

Лубінець закликав генсекретаря ООН, МАГАТЕ та світову спільноту якнайшвидше відправити безпекову місію на ЗАЕС, демілітаризувати територію об’єкту та надати гарантії безпеки станції та її персоналу.

НВ