рф планує судити 14-річну українську дівчинку, яку сама ж і депортувала

росіяни поінформували українську сторону, що вони не повернуть до нашої держави 14-річну дівчинку, яка була вивезена до рф, поки не відбудеться судовий розгляд справи щодо неї.

Про це у телемарафоні «Єдині новини» поінформував Уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми показали (на засіданні Радбезу ООН – ред.) фото цієї дівчинки. Їй 14 років, і її забрали абсолютно свідомо росіяни, і свідомо її тримають фактично у полоні. Бо коли ми почали займатися питанням її повернення додому, то росія нібито відкрила там кримінальне провадження проти неї. Її почали оглядати медики без жодного дозволу на те батьків, не допускають до неї інших українських дітей тощо», – заявив він.

За словами Лубінця, росіяни тримають дівчинку фактично у заручниках.

«І тепер (росіяни – ред.) офіційно відповіли, що поки відбувається судовий розгляд, то цю дитинку вони ніколи не повернуть на територію України, «чекайте, чим це все закінчиться»», – зазначив омбудсмен.

Уповноважений ВР вважає, що насправді цей випадок вкотре показав те, що рф не хоче повертати українських дітей.

«Навіть тільки вдумайтеся у цей цинізм: мама в Україні, вона розшукує свою дитину, і росіяни, знаючи це, вигадують якусь судову справу – лише для того, щоб не віддати (нам – ред.) українську дівчинку, щоб це не був приклад того, що все ж таки ми можемо забирати українських дітей», – сказав він.