СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу – в його будинку проводяться слідчі дії

Правоохоронці повідомили про підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу Лебідю, відомому як Паша “Мерседес”.

Служба безпеки України зібрала доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

“Зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза”, – йдеться у повідомленні.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла проводяться слідчі дії.

 

СБУ 2022 року розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на військовослужбовців ЗСУ.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну. Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, двом громадянам рф, передає ТСН.


Тим часом біля Києво-Печерської Лаври громадяни зібрались на акцію, з вимогою виселити представників УПЦ Московського патріархату з української святині.

Про це повідомляє Радіо свобода.

Декілька сотень учасників акції прийшли до Києво-Печерської Лаври. В руках у протестувальників українські прапори, а також плакати за надписами “пашу в рашу”, “московський патріархат — за російським кораблем”, “геть московських попів”. При цьому вони скандують: “Мерседес на ЗСУ”.

Біля входу до лаври зібралась невелика кількість представників УПЦ МП, які влаштували молебень. Священики Московського патріархату виставили колонки та намагаються перекричати протестувальників.