Сила кохання під час війни: в Україні весільний бум

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні побралися вже майже 10 тисяч пар.

За останні 5 місяців офіційних сімей в Україні стало майже на 10 тисяч більше. Це майже на пів тисячі більше, ніж було торік, під час карантину. Половина з них – це військові. Одружуються українці навіть під кулями. Якщо в команира військової частини є повноваження, то він самостійно може скласти акт. Навіть коли присутній тільки хтось один із пари. Так само можуть одружити онлайн і у відділах реєстрації. І, кажуть, це зараз дуже популярно.

«Формують заяву в командира, передають другому з подружжя, той другий з подружжя звертається у відділ ДРАЦС. Подає заяву. День у день ми їх реєструємо і вже проводимо церемонію хоча б через відеозв’язок», – кажуть в установі.

Закохані не хочуть відкладати одруження на потім і чекати на більш слушний час. Кажуть – жити треба тут і зараз.

«Підштовхнуло, напевно, те, що зараз дуже важкий стан у людей і потрібно триматися всім разом. Думаємо, що чим більше сімей зареєстрованих буде, тим буде краще», – кажуть працівники відділу реєстрації актів цивільного стану.

Тим паче, що зараз навіть не потрібно чекати місяць від дня подачі заяви. Хочеш – одружуйся.

«Сімейний кодекс передбачає, що якщо є загроза життю одного з наречених, то шлюб може реєструватися в день подання заяви. Враховуючи воєнний стан, така загроза сьогодні є. Ця загроза існує кожній людині», – додають у ДРАЦСі.

ТСН