Ситуація на ЗАЕС стабільна, — Укргідрометцентр

Станом на сьогодні, 5 липня, радіаційний фон в Україні знаходиться у своїх звичних межах. Ситуація на Запорізькій атомній електростанції також нині стабільна.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

На пунктах спостереження радіометричної мережі у 30 км в зоні навколо ЗАЕС радіаційний фон зафіксований у межах норми. Стабільна ситуація й навколо Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС.

“Це свідчить не тільки про відсутність нових аварійних ситуацій на ядерно небезпечних об’єктах України, а й про відсутність транскордонного перенесення через нашу територію радіоактивно забруднених повітряних мас, здатних змінити природний радіаційний фон”, – пояснили фахівці.

Протягом останньої доби вплив викидів від діяльності українських атомних електростанцій на навколишнє середовище класифікують як “зникаюче малий”. Найгірша ситуація з радіацією залишається у Чорнобильській зоні, але й там рівень в межах норми.

Нагадаємо, нещодавно Зеленський заявив, що рф готує теракт на ЗАЕС. Він наголосив, що “радіація не знає державних кордонів”.

politarena.online