Скандал на ЧС з фехтування: за що відсторонили українську спортсменку Ольгу Харлан

Українська спортсменка Ольга Харлан проявила тверду позицію і відмовилася тиснути руку російської суперниці, після чого її дискваліфікували з Чемпіонату світу з фехтування. 

Ситуація сталася під час поточного Чемпіонату світу з фехтування, коли Харлан здобула перемогу над “нейтральною” російською фехтувальницею Анною Смірновою.

Зустріч Харлан і Смірнової завершилася з рахунком 15:13 на користь української спортсменки. Після завершення поєдинку, як передбачають правила змагань, Смірнова прийшла потиснути руку Харлан, але українська спортсменка відмовилася від цього жесту і запропонувала вдаритися шпагами.

Збентежена та ображена Смірнова продовжувала залишатися на манежі майже годину, вимагаючи покарання для Харлан за такий “прояв неповаги”. Спочатку організатори змагань відмовилися задовольнити прохання російської спортсменки і навіть призначили наступну суперницю для Харлан. Однак невдовзі Міжнародна федерація з фехтування ухвалила рішення дискваліфікувати українську спортсменку.

Це покарання унеможливлює не тільки участь Харлан в індивідуальних змаганнях, а й у складі української команди, пише focus.ua.

Міжнародна федерація фехтування (FIE) повністю наплювала на українців і заплющила очі на російську агресію, ухваливши рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу в Мілані за відмову тиснути руку суперниці з рф.

Таким чином, організація ще раз наочно продемонструвала, що далеко не всі у світі засуджують злочини терористичної держави та поділяють загальнолюдські життєві цінності.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що спроби міжнародних федерацій вдати, що атлети з росії не винні в нападі своєї країни на Україну, не витримують критики:

“Дивіться, до чого це призводить… Ви ж заступилися за спортсменів, мовляв, вони ні в чому не винні. Ні, вони не винні, вони просто аплодують, коли вбивають українських дітей. І це є проблема сучасного світу. Чорне і біле. Потрібно все ж визнати росію агресором, заборонити їй брати будь-де участь, щоб рекламувати війну”, – резюмував Подоляк.