Статус УБД ветеран отримуватиме автоматично, – депутати ухвалили два законопроєкти

8 листопада 2023 року народні депутати ухвалили в першому читанні два законопроєкти, які стосуються автоматичного надання ветеранам статусу учасника бойових дій (УБД). На їх базі укладуть спільний проєкт закону — до другого читання.

Законопроєкт №10062 передбачає створення єдиного реєстру мобілізованих. Він буде привʼязаний до єдиного реєстру виборців, якого зараз фактично не існує.

У законопроєкті №9681 передбачено, що процедура отримання статусу УБД ветеранами має тривати не більше 6 днів і проводитися в електронній формі. Підстава для отримання статусу УБД — бойовий наказ командира про направлення до району проведення воєнних дій для безпосереднього виконання бойових завдань.

Командир має подати цей наказ до Єдиного державного реєстру ветеранів війни не пізніше як протягом 3 днів — в електронному або паперовому вигляді. І далі буде оформлюватися ветерану електронна особова картка УБД. Вона не потребуватиме додаткових документів військового. Статус УБД боєць отримає автоматично з моменту створення відповідної картки.

За законопроєкт № 10062 проголосували 295 народних обранців, а за № 9681 — 288. Тепер робоча група має обʼєднати ці два проголосованих законопроєкти і до кінця листопада 2023 року ухвалити в цілому закон про автоматичне отримання УБД, який базуватиметься на цих двох документах.

nova.net.ua