США анонсували потужний пакет допомоги Україні

Держсекретар США Ентоні Блінкен планує 21 червня оголосити про новий «потужний» пакет допомоги Україні.

Про це Блінкен сказав у Лондоні на спільному брифінгу з головою МЗС Британії Джеймсом Клеверлі, пише Reuters. Швидше за все, йдеться про економічну допомогу, оскільки держсекретар уточнив, що повідомить про новий пакет у виступі на завтрашній конференції у Лондоні, яка спрямована на заохочення приватних компаній інвестувати у повоєнне відновлення України.

«Президент Байден сказав, що ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно, і обидві наші країни (США та Британія. – ред.) глибоко віддані цьому. Ми продовжимо виконувати це зобов’язання, зокрема за допомогою нового міцного пакету допомоги США, про який я зможу оголосити завтра», – заявив Блінкен на брифінгу.

Обидва міністри закордонних справ підкреслили, що конференція буде зосереджена на тому, щоб заохотити приватний сектор використовувати свої ресурси для прискорення відновлення України, але що й Київ має виконати свою частину, продовжуючи реформи, а світ має знайти спосіб запропонувати інвесторам страхування можливих збитків та руйнувань від війни.

«Цей тиждень в основному присвячений створенню умов, необхідних як для грошей державного сектору, але переважно грошей приватного сектору для фінансування відновлення», — сказав Клеверлі.

Міжнародна конференція з відновлення України відбудеться у Лондоні 21-22 червня, у ній братимуть участь понад 1000 іноземних офіційних осіб з понад 60 держав разом з бізнесменами та світовими інвесторами.

ua.news