«Такі заяви підривають нашу безпеку». Генсек НАТО відповів на заяву Трампа про дозвіл росії атакувати країни Альянсу

Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на слова експрезидента США Дональда Трампа про те, що він дозволив би росії атакувати країни-члени Альянсу, які роблять мало внесків.

Столтенберг у відповідь запевнив, що блок НАТО «готовий і здатний захистити всіх союзників», і будь-яка атака на західний військовий альянс зустрінеться з «об’єднаною та сильною відповіддю», передає The Guardian.

«Будь-які припущення про те, що союзники не будуть захищати один одного, підривають всю нашу безпеку, включаючи безпеку США, і наражають на підвищений ризик американських і європейських солдатів. Я очікую, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться сильним і відданим союзником НАТО», — заявив також генсек НАТО.

10 лютого Трамп під час свого виступу у Південній Кароліні заявив, що «заохочував» би росію напасти на країни-члени НАТО, які, на його думку, роблять недостатні внески на оборону.

«Один з президентів великої країни встав і сказав: „Сер, якщо ми не заплатимо, і на нас нападе росія, ви нас захистите?“ Я сказав: „Ви не заплатили, ви порушники? Ні, я б не захищав вас. Насправді, я б заохочував їх (росію — ред.) робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні платити. Ти маєш сплатити свої рахунки“», — сказав експрезидент США.

У Білому домі заяву Трампа назвали «жахливою» та «ненормальною».

10 січня французький єврокомісар Тьєррі Бретон заявив, що у 2020 році Дональд Трамп попереджав Євросоюз, що Америка не прийде на допомогу, якщо Європа зазнає військового нападу.

nv.ua