ТНМК і психолог записали для дітей реп-інструкцію, як поводитися під час сирени (відео)

Популярний український хіх-хоп-гурт ТНМК (“Танок на майдані Конґо”) спільно з відомим сімейним та дитячим психологом Світланою Ройз представили трек для малюків під назвою “Крокуй до укриття”, пише obozrevatel.com.

У ньому вони пояснили дітям, чому важливо спускатися у прихисток під час сирен та як впоратися з власною тривогою та панікою у таких ситуаціях.

Реп-інструкцію та анімаційний кліп до неї ТНМК розмістили на власному YouTube-каналі. Як зазначається в описі під відео, автором ідеї та тексту виступила Світлана Ройз. Вона запропонувала записати та випустити пісню-практикум саме перед 1 вересня, аби діти, які повернуться до шкіл з-за кордону та вперше почують звуки повітряної тривоги, знали свої дії.

У треку чітко пояснюється, для чого звучить сирена, як правильно йти в укриття і що робити, коли ти вже опинився в безпеці. Наприклад, необхідно обов’язково випити кілька ковтків води, зробити глибокі вдих і видих, а також потрясти руками, ніби струшуєш з них краплі.

Діти в пісні можуть почути голос не лише Фоззі та Фагота, а й своїх однолітків із хору “Зернятко”. Це не просто для красивого звучання. Так малюкам буде легше та спокійніше сприймати інформацію.

“Ми хотіли створити пісню – терапевтичний інструмент, який би допоміг впоратись із тривогою та панікою під час сирен, вивести із ступору. Всі слова і пропоновані рухи – продумані. Їх використовують в роботі травматерапевти. Це пісня, яку потрібно співати, йдучи до укриття чи безпечного місця і, по можливості, виконувати запропоновані дії. Ритм, рух, дитячі голоси, використовування дієслів, надання нового сенсу самому звуку сирени (“Коли сирену чуєш – то ЗСУ працює”). Звернення до дитини – “Про свою безпеку дбай – ЗСУ допомагай” – все це і робить пісню терапевтичним практикумом”, – поділилися автори.

Музикантам та психологу вдалося довести, що навіть таку стресову ситуацію можна подати дитині як гру, правила якої їй самій захочеться виконувати.