ТОП-5 звичок користувачів, які вбивають телефон

Багато людей скаржаться на свої смартфони. Мобільний працює повільно, регулярно зависає, інколи перегрівається. А міняти його на новий ніби й рано – тільки пару років як куплений…

Спричиняти таку поведінку відносно нових смартфонів можуть дії самого користувача. Якщо власник телефону має “шкідливі звички” стосовно свого пристрою – той почне працювати повільніше і здатен навіть зламатися! І прощай улюблені месенджери, зависання в Інстаграм і ставки в Ельслотс казино.

Щоб уникнути подібних проблем – краще переглянути свої звички у користуванні смартфоном. Так ви зможете суттєво продовжити життя пристрою.

Як поведінка користувача вбиває смартфон

До найбільш шкідливих звичок користувачів смартфонів відносяться:

  • Ігнорування оновлень

Оновлення додатків мають на меті одразу кілька цілей. Це і виправлення попередніх недопрацювань, особливо проблем безпеки. І покращення інтеграції з іншими системами телефону. І, звичайно, нові функції.

Якщо без оновлення функцій можна прожити, то безпекові та інтеграційні оновлення є обов’язковими. Тому рекомендуємо встановити автоматичне оновлення додатків у Google Play.

Особливо важливо вчасно встановлювати системні оновлення, адже без них смартфон може просто не працювати!

  • Запуск багатьох програм у фоновому режимі

Коли ми запускаємо один додаток, а потім переходимо до іншого – попередній продовжує працювати у фоновому режимі. Чим більше таких програм запущено – тим повільніше працює телефон. Це ж стосується і сповіщень на панелі зверху – якщо вони присутні, значить, програма користується ресурсами смартфона.

Тому важливо одразу переглядати та видаляти сповіщення. А також закривати у диспетчері застосунків всі програми, доступ до яких вам не потрібен.

  • Використання непідходящих зарядних пристроїв

Акумулятор телефона має певні параметри. “Рідна” зарядка, яка продається разом зі смартфоном – зроблена саме під вимоги батареї телефона. Тому вона точно не пошкодить пристрій.

В той час, як китайські зарядки невідомого виробництва не тільки можуть бути занадто потужними, а зношувати батарею. Але й взагалі призвести до короткого замикання.

  • Ігнорування застосунків-клінерів

Всі програми у процесі своєї роботи генерують допоміжні файли – так званий кеш. Деякі з них автоматично видаляються через певний час. Проте, більшість – продовжують займати пам’ять. А значить – смартфон працює повільно, постійно повідомляє про проблеми. Може дійти до того, що користувач не матиме змоги встановити нові застосунки.

Щоб уникнути подібних проблем – варто користуватися програмами-клінерами. Вони очищують кеш та можуть відновити вам до 10-20 гігабайт вільного місця.

  • Користування телефоном без чохла

Це очевидно. Чохол та плівка на екран оберігають смартфон від механічних пошкоджень. Падіння, удари, подряпини – наслідків цих проблем можна уникнути, якщо на смартфоні є надійний чохол.

Також мобільний в чохлі більш захищений від дії пилу та бруду. А отже – прослужить вам довше.

 

Який додаток-клінер обрати

Щоб знайти додаток клінер для очищування пам’яті смартфона – достатньо ввести слово Gleaner в GooglePlay. Подібних застосунків досить багато. Найпопулярнішими серед них є:

  • CCleaner;
  • Clean Master;
  • Avast Cleanup.

Кожен з них має широкі налаштування, що дозволяють користувачеві видаляти кеш програм, історію браузера, застарілі повідомлення, автоматично збережені файли у месенджерах, превʼю фотографій і т.д.  Деякі з цих додатків також дозволяють знижувати температуру смартфона чи шукати дублікати фотографій.