Топ-7 міфів про електронні сигарети: що правда, а що ні

Куріння має багатовікову історію. Жодні умовляння про небезпеку для здоров’я цієї згубної звички досі не мали успіху. Щоб хоча б мінімізувати шкоду організму, що завдається курінням, були винайдені спочатку одноразові електронні сигарети https://cloud-smoke.com/odnorazovi-elektronni-syharety/, а потім і багаторазові POD-системи.

Але, як і більшість інших нововведень, ці пристрої багатьма були сприйняті, як то кажуть, «в багнети», обросли вигадками та небилицями. Спростувати вигадки про вейпінг допомогли сучасні наукові дослідження.

Міф 1: Вейпінг – причина хвороб легень

В основі цього твердження лежать дослідження, проведені вченими медичної школи при Гарварді. За їхніми результатами у 39 зразках електронних рідин з 51 було виявлено діацетил. Висновки вчених ґрунтувалися на тому, що у 2004 році пари цієї речовини спровокували хворобу Popcorn Lung (попкорн легень) у 8 американських робітників фабрики з виробництва попкорну.

Однак на сьогодні жодного підтвердженого випадку наявності такого захворювання у парильників зафіксовано не було, оскільки якщо в якихось марках рідин і є діацетил, його кількість мізерна. До того ж, щоб з жижі витягти пари цієї речовини, її треба нагріти до 1000 градусів.

Міф 2: Нікотин є наркотиком

Через здатність цього алкалоїду викликати звикання у курців, його нерідко відносять до наркотичних речовин. Ставити курця в один ряд із наркоманом абсолютно некоректно, оскільки перший, на відміну від другого, зберігає ясність думок, живе у реальному, а не ілюзорному світі. І все ж тримати флакони з рідиною для вейпу і картриджі слід поза досяжністю дитини будь-якого віку.

Міф 3: Небезпечна хімія у складі електронних рідин

Вважається, що навіть не містять нікотину рідини небезпечні для здоров’я через антифриз і формальдегідів, що входить до їх складу. Проведені дослідження показали, що останніх в електронних сигаретах у 9 разів менше, ніж у звичайних. А з антифризом узагалі вийшла плутанина. У рідині для електронок дійсно є пропіленгліколь (PG), який міститься і в антифризі. Але в останньому є також і етиленгліколь, який відсутній у жижі для вейпу.

Міф 4: Пара небезпечніша для оточуючих, ніж дим звичайних сигарет

Свідченням того, що так званий ефект пасивного курця електронок практично зводиться до нуля, є звіт відомого кардіолога Костянтиноса Фарсаліноса. В результаті проведеного ним експерименту було виявлено, що для накопичення у приміщенні рівня органічного вуглецю, небезпечного для здоров’я оточуючих, знадобиться 4,5 години ширяння. А для отримання такого ж ефекту при тютюнопаління знадобиться всього 11 хвилин.

Міф 5: Вейп-індустрія заманює дітей яскравістю та доступністю

Завдання виробників електронок — дати шанс курцям перейти на менш небезпечну для здоров’я альтернативу, а ніяк не залучити до ширяння дітей та підлітків. А пропоноване ними різноманіття смаків та яскравість пристроїв спрямоване на те, щоб кожен вейпер зміг вибрати для себе оптимальну модель електронної сигарети.

Міф 6: Кинути курити за допомогою електронних сигарет неможливо

Це твердження спростували вчені з Катанії. Вони створили контрольну групу людей із хронічним бронхітом (ХОЗЛ), яких з тютюнопаління перевели на вейпінг. За три роки спостережень було отримано такі результати: з 22-х «новоспечених» вейперів повернулися до тютюнопаління лише двоє. А 20 людей або зовсім кинули палити, або продовжили використати електронки.

Міф 7: Електронна сигарета може вибухнути

Цей страх є однією з найважливіших причин, які утримують людей від переходу з куріння звичайних сигарет на електронні. Цілком заперечувати можливість такого ефекту не можна. Але це може статися лише у разі повного ігнорування інструкцій з обслуговування та використання електронок. Важливо також купувати тільки оригінальні одноразові електронні сигарети та POD-системи відомих брендів. В Україні це можна зробити в інтернет-магазині Cloud Smoke.