Україна формує багаторівневий захист для енергетичних об’єктів, – Шмигаль

Прем’єрміністр України Денис Шмигаль розповів про підготовку енергетики нашої країни до зимового сезону. Він наголосив, що наразі наша держава формує багаторівневий захист, щоб убезпечити енергетичні об’єкти від атак росіян.
Уряд розуміє ризики того, що росіяни, ймовірно, продовжать обстрілювати українську енергосистему. Тому вже зараз роблять все для того, щоб запобігти масштабним відключенням світла.

Глава уряду зазначив, що ремонтна кампанія з відновлення енергосистеми України йде за планом. Зокрема, він наголосив, що “Укренерго” на майже 80% відремонтувало магістральні мережі, а високовольтні підстанції вже відновлені до рівня довоєнного стану.

“Розуміємо високу ймовірність, що росіяни продовжать масштабні атаки на енергосистему. Формуємо багаторівневий захист для енергетичних об’єктів”, – наголосив Шмигаль.

Він також розповів про підготовку різних електростанцій до зимової кампанії.

За даними Шмигаля, наразі в Україні ситуація з електростанціями така:

  • По АЕС: відремонтовані 5 атомних блоків, ще 4 у ремонті;
  • По ТЕС: відновлені 62% енергоблоків від запланованих;
  • По ТЕЦ: відремонтовані 70% об’єктів;
  • По ГЕС: відновлені та перебувають в ремонті 32 агрегати.

Крім того, очільник Кабміну зауважив, що уряд розширює програму обміну ламп розжарювання на світлодіодні, яку реалізує спільно з Євросоюзом.

“Тепер нею зможуть скористатися заклади культури, органи соцзахисту, ОСББ, бібліотеки та музеї, спортивні організації та інші”, – сказав він.

Наостанок Шмигаль розповів, що мета цієї програми – замінити 50 мільйонів ламп, щоб знизити навантаження на енергосистему нашої держави.

24tv.ua