Український омбудсмен Дмитро Лубінець на зустрічі з представниками UNICEF розповів про порушення прав дітей

22 серпня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів зустріч із делегацією від UNICEF, яку очолила Регіональна директорка UNICEF Реджина Де Домініцис.

Про це омбудсмен повідомив у своєму телеграм-каналі.

На зустрічі була присутня велика команда від України – це представники Уряду, а також органів влади, які опікуються різними елементами захисту і підтримки дітей в освітній, соціальній, медичній сфері, а також, на жаль, у питаннях захисту постраждалих від війни. Кожен із них надав інформацію про злочини, які вчиняє російська федерація стосовно українських дітей та розповіли про виклики, з якими зіштовхуються у своїй діяльності.

Під час зустрічі український омбудсмен показав гостям Центр захисту прав дитини, який є результатом  співпраці України з UNICEF і розповів про його діяльність. Він наголосив, що основна мета цього офісу – стати центром відновлення прав дітей в Україні, які були порушені внаслідок війни.

Також розповів, як цинічно росія порушує права абсолютно кожної української дитини. Когось вбиває, когось калічить фізично, а когось – психічно. Також постраждалими від війни є діти, які були змушені шукати притулок в інших країнах, тікаючи від війни. А ще ж є діти, які стали жертвами сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. І тисячі дітей, яких викрала росія.

“Ми всіма доступними засобами працюємо над поверненням дітей, які були депортовані та примусово переселені з тимчасово окупованих територій до росії, до своїх домівок в Україну.

Як Омбудсман України я є одним із відповідальних за реалізацію Мирного плану – Формули миру. Зокрема, пункту 4, безумовною частиною якого є повернення дітей з депортації, а також захист прав дітей, які нині перебувають на тимчасово окупованих територіях. Тому закликаю долучатися до ініціатив задля повернення кожної української дитини”, – написав Дмитро Лубінець.