Українцям відмовлять у субсидії через маленьку заборгованість: що потрібно врахувати

Якщо хтось думає, що позбутися субсидії можна лише через багатотисячний борг з оплати комуналки, то це не так. Субсидія може бути скасована через кілька сотень заборгованості, яку багато хто взагалі усерйоз не сприймає.

Наразі в Україні близько двох мільйонів домогосподарств користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Для багатьох українських сімей субсидія – це велика підмога в оплаті комуналки. Особливо якщо йдеться про пенсіонерів, в яких пенсія і так не дозволяє зводити кінці з кінцями. Якби не було субсидії, вони б взагалі не могли розрахуватися за комунальні послуги.

При цьому багатьох одержувачів субсидії можуть її позбавити або не призначити її зовсім, якщо вони мають заборгованість з оплати комуналки. Причому не обов’язково мати десятки тисяч боргу, щоб залишитися без державної підтримки. Достатньо мати заборгованість за три місяці, яка перевищує 680 гривень, щоби виплату субсидії скасували.

“Якщо вона (заборгованість) виникла протягом трьох місяців, перевищує 680 гривень та не погашена”, – уточнюють у департаменті Пенсійного фонду.

У цьому випадку виплату субсидії відновлять лише за однієї із двох умов: якщо борг буде погашений, або якщо власник житла укладе договори про реструктуризацію заборгованості з комунальними підприємствами, яким він заборгував.

today.ua