Українців братимуть на службу в ЗСУ з випробувальним терміном

Служба у ЗСУ вимагає від людей не менше здібностей, навичок та природних даних, ніж інші сфери занять. І далеко не всі до неї готові як фізично, так і психологічно. Щоб уникнути в армії випадкових людей, в Україні хочуть запровадити випробувальний термін для громадян, котрі виявили бажання служити за контрактом.

Відповідний законопроєкт №8169 вже розроблено і незабаром розглядатиметься Радою в першому читанні. Цей законопроект уже розглянутий комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та рекомендований парламенту для голосування.

Що передбачає законопроєкт?

Цим законопроєктом пропонують запровадити випробувальний термін для громадян, які виявили бажання вступити на службу до ЗСУ на контрактній основі. Тривалість терміну випробування може бути різною: від одного до шести місяців.

Якщо військовослужбовець успішно пройде випробувальний термін, він продовжить службу в ЗСУ на контракті. Термін контракту, який з ним укладуть, може становити від 1 до 10 років.

Якщо ж випробувальний термін показав, що кандидат у контрактники не задовольняє вимогам, які пред’являє до людини військова служба, він зможе повернутися на попереднє місце роботи і продовжити свою трудову діяльність поза армією.

При цьому, згідно із законопроєктом, проходити випробувальний термін потрібно не всім. Зокрема, він не знадобиться тим, хто вже проходив строкову службу в ЗСУ, а також курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищої освіти.

biz.today.ua