«Укрзалізниця» ухвалила рішення про запровадження жіночих купе

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок «Укрзалізниці»

В «Укрзалізниці» після широкого суспільного обговорення та петиції оголосили, що створять спеціальні жіночі купе. Про це повідомив керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко.

Допускатимуть до таких жіночих купе жінок, трансжінок, мам з дітьми до шести років будь-якої статі. Але «цей діалог ще відкритий».

Наразі точно не визначено, на яких маршрутах чекати жіночі купе, але це будуть маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу. Спершу компанія протестує нововведення впродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями ухвалить рішення, чи робити їх постійною практикою. Критерії – попит та відгуки, каже Шевченко.

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок «Укрзалізниці». Ця функція буде передбачена в одному з його наступних релізів. Доплачувати за жіноче купе не треба буде.

«Тут буде правильно нагадати, що у 2010-му «Укрзалізниця» вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попит, адже була доступною виключно в касах», – пише Шевченко.

Нагадаємо, на сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків у поїздах «Укрзалізниці». Станом на ранок 22 травня її підписало понад 20 тис. українців. В описі петиції авторка Ольга Ожогіна закликає виділити окремі вагони для чоловіків та жінок у потягах, які слідують маршрутом довше за шість годин.

Авторка зазначає, що у спільних вагонах трапляються непоодинокі випадки неприйнятної нав’язливої поведінки – здебільшого, із боку чоловіків. Зокрема, умисні дотики. Також були навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах. Серед іншого можуть виникати незручності під час перевдягання у спільних вагонах – як для жінок, так і для чоловіків.

glavcom.ua