Укрпошта випустить марку з Kalush Orchestra

У команді марок від Укрпошти очікується неабияке поповнення – новий сет буде присвячений гурту Kalush Orchestra, який став переможцем пісенного конкурсу «Євробачення-2022». Тоді його вокаліст Олег Псюк на весь світ прокричав слова, яких чекала вся Україна: «Please help Ukraine Mariupol, help Azovstal right now!».

«Майже рік минув з того часу, як вся країна вболівала за Kalush Orchestra на конкурсі «Євробачення-2022» і сподівалася почути слова, які могли б звернути міжнародну увагу на війну в Україні та сотню українських військових, які тоді перебували під обстрілом на «Азовсталі». Поранені, без води, їжі та ліків, – пише гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський у своєму блозі в Telegram. – А ми виконуємо свою обіцянку, яку дали рік тому, і сьогодні презентуємо марку Kalush, бо це ще один символ війни та сміливості наших людей — робити все, щоб бути почутими».

Участь у конкурсі під час війни стала особливо важливою для України.

“Вони хочуть знищити нашу культуру, але ми тут, щоб показати, що вона жива”, – наголосив фронтмен гурту Олег Псюк.

Заклик до врятування Маріуполя та Азовсталі він зробив попри те, що на конкурсі заборонені політичні заяви. За це гурт могли дискваліфікувати, а за порушення правил ще й виплачується штраф. Проте музиканти не могли мовчати, а організатори шоу прийняли заяву Kalush Orchestra як гуманітарну.

Як повідомляється на сайті Укрпошти, Олег Псюк виступав на сцені Євробачення у буковинському кептарі початку XX ст. та фірмовій рожевій панамі, яка після конкурсу була продана за 11 млн грн на благодійному аукціоні для ЗСУ.

Тираж поштової марки – 780 тис. примірників (130 тис. листів). Також випущено конверт «Перший день», немаркований художній конверт та листівку. Окремо можна буде придбати магніт. Автором дизайну марки є Святослав Романчак, автор дизайну листівки – Юрій Сосницький, художниця конвертів – Олеся Вакуленко.

Урочисте спецпогашення пройде 10 квітня (одночасно із запуском продажу марки у відділеннях по всій країні) в місті Калуш Івано-Франківської області, і на ньому буде присутній лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк та його учасники. Погашення штемпелем «Перший день» відбудеться у Києві. Введення в обіг відбудеться також 10 квітня.

Цьогорічний, 67-й пісенний конкурс Євробачення, пройде у Великій Британії, номінальним господарем є Україна. Нашу країну представлятиме гурт TVORCHI.

root-nation.com