У Міноборони назвали фейком інформацію про військовий облік жінок

Постановка жінок на військовий облік здійснюватиметься добровільно. Інформація щодо необхідності постановки на облік жінок певних спеціальностей не відповідає дійсності.

Про це у Facebook повідомляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Ще раз дублюю вже оприлюднену інформацію. Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки», – зазначила Маляр.

Вона ще раз нагадала, що норму про військовий облік для жінок встановлено законом.

“Тому Міноборони та Генштаб не можуть її (норму закону – ред.) змінити самостійно. Це повноваження парламенту. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають», – запевнила заступниця міністра.

Вона констатувала, що досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Водночас, для Збройних сил залишається потреба у спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому у разі ухвалення змін до згаданого закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Маляр також наголосила, що на військовий облік будуть ставити жінок виключно на добровільній основі.

«Ще раз нагадую – йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою», – зазначила заступниця міністра.

Фото зі сторінки Ганни Маляр у ФБ