У Нацгвардії розповіли, як готуватимуть бійців «Гвардії наступу»

У рамках формування підрозділів «Гвардії наступу» бригади Нацгвардії спочатку будуть комплектуватися, а потім відбудуть на один з полігонів Збройних сил України, де і почнеться їхня підготовка.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив полковник, командир 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Рубіж» Артем Іллюхін.

«Щодо підготовки бійців цих бригад, то спочатку ці підрозділи комплектуються – рота, батальйон тощо. Потім вони відбувають на один з полігонів ЗСУ – і починається підготовка. Вона включає у себе, зокрема, одиночну підготовку військовослужбовця, тобто – індивідуальну піхотну підготовку», – сказав представник НГУ.

Полковник Нацгвардії зазначив, що паралельно з цим починають готуватися і молодші командири та сержанти, а також – фахівці, які були призначені на посади гранатометників, кулеметників, снайперів тощо.

Після закінчення одиночної підготовки військових, яка триватиме до двох тижнів, почнеться підготовка у складі відділення, яка має закінчитися бойовими стрільбами відділень, заявив він.

«Потім переходимо до іншої фази – підготовки у складі підрозділу взвод. Цей етап закінчується тактичними навчаннями взводів з бойовою стрільбою. Потім переходимо до злагодження підрозділів у складі роти. Після того – до злагодження у складі батальйону», – поінформував командир 4 бригади оперативного призначення НГУ «Рубіж».

За його словами, паралельно з одиночною підготовкою упродовж перших двох тижнів починається підготовка сформованого штабу батальйону за системою прийняття рішення країн-партнерів НАТО, з урахуванням досвіду виконання бойових завдань у попередні роки і з досвідом, здобутим після 24 лютого.

Окремо Іллюхін сказав, що підготовка до наступальних дій відрізняється від підготовки для оборони.

«Все це включається в етапи підготовки, починаючи від малих тактичних груп і закінчуючи вже у складі підрозділу взвод, рота», – уточнив військовик.