У рф правозахисники питають генпрокурора, чому ув’язнених відправляють на війну

Шестеро членів Ради з прав людини при президентові рф попросили генпрокурора росії Ігоря Краснова роз’яснити, на якій підставі ув’язнені з невідбутими термінами направляються на на війну в Україну.

Про це йдеться у зверненні правозахисників, опублікованому на сайті Правозахисної ради Санкт-Петербурга в неділю.

У тексті говориться про те, що широко поширилася інформація про відправлення для участі у так званій “спецоперації” тисяч ув’язнених по всій росії з невідбутими термінами, в тому числі за тяжкі злочини. Зокрема, про це йшлося в ефірі телеканалу “россия-1” 7 серпня.

Правозахисники підкреслюють, що звільнити ув’язненого, який не відбув термін ув’язнення, можливо з таких підстав: помилування указом президента рф, амністія постановою державної думи та умовно-дострокове звільнення за рішенням суду.

“У зв’язку з вищевикладеним просимо Вас роз’яснити, на якій підставі звільняються від відбуття ув’язнення зазначені особи, якщо ця інформація відповідає дійсності?”

Звернення підписали члени Ради при президентові рф з розвитку громадянського суспільства і прав людини Олександр Верховський, Наталія Євдокимова, Ігор Каляпін, Єва Меркачева, Володимир Ряховський і Микола Сванідзе.


Передісторія питання

  • 4 липня російські ЗМІ повідомили, що в колоніях Санкт-Петербурга ув’язнених почали вербувати в “добровольці” для поїздки на війну в Україні у складі ПВК “Вагнера”.
  • 20 липня повідомлялося, що ПВК “Вагнера” проводила набір на службу серед російських в’язнів у півтора десятках колоній росії.
  • Пізніше зявилася інформація, що майже всі ув’язнені двох російських колоній, завербовані ПВК “Вагнера” на війну в Україні, загинули.
  • 14 вересня в мережі з’явилося відео, на якому наближений до путіна олігарх Євген Пригожин, що також організував так зване ПВК “Вагнер”, особисто закликає російських в’язнів воювати в Україні.
  • 15 вересня Пригожин, коментуючи повідомлення про вербування ув’язнених для участі у війні в Україні, запропонував незгодних із таким вербуванням відправити на війну своїх дітей. “Або ПВК і зеки, або ваші діти”, – заявив він.

pravda.com.ua