“Це неможливо”: Стефанчук зробив нову заяву про вибори в Україні

Парламентські вибори в Україні відбудуться уже після перемоги у війні проти росії. Однак для їх проведення потрібно внести зміни до законодавства.

Про це у коментарі LIGA.net сказав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Він, зокрема, розповів про те, що темою виборів в Україні цікавляться міжнародні партнери.

“Багато міжнародних колег під час спілкування питають: “Чи думаєте ви про наступні вибори?”. Я їм завжди відповідаю: “Ми думаємо про нашу перемогу, а вибори мають бути після нашої перемоги”. І тут вже дійсно потрібні будуть зміни в законодавство”, ‒ зазначив Стефанчук.

Стефанчук також переконаний, що парламент повинен пояснити, які саме будуть вибори після перемоги.

“Бо Конституція передбачає тільки два види виборів: чергові та позачергові. Післячергових не існує. І ще є ціла низка інших законодавчих неузгодженостей. Треба зрозуміти, як нам виходити з цієї юридичної плутанини”, ‒ сказав голова Верховної Ради.

За його словами, проводити будь-які вибори в період воєнного стану є вкрай небезпечним для країни.

“Окрім того, без забезпечення участі у виборах військовослужбовців, людей, які виїхали за кордон і знайшли тимчасовий прихисток в інших країнах, без гарантування безпеки виборчого процесу, без інших більш дрібних питань – це неможливо”, – додав Стефанчук.


Нещодавно голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Конституція не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану. Ця заборона міститься в законі України “Про правовий режим воєнного стану”. Водночас спікер парламенту наголосив, що нині необхідно дотримуватися балансу. За його словами, це може бути питанням дискусій.

Вибори в Україні відбудуться, коли закінчиться війна, сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю ВВС.

gazeta.ua