Цільова мобілізація в Україні: що це таке і хто підпадає

До 21 листопада 2022 року в Україні подовжено воєнний стан і загальну мобілізацію. Однак також влада може оголосити цільову мобілізацію в Україні.
Ще у травні 2022 року Кабінет міністрів розширив “Положення про єдину державну систему цивільного захисту”, згідно з яким українців можуть залучати до відбудови держави та ліквідації наслідків війни після її закінчення.
Ті категорії населення, які підпадають під цільову мобілізацію, не будуть брати участі в бойових діях. Їх відправлятимуть на визначені території після проведення аварійних робіт та розмінування, щоб вони там працювали.
Варто звернути увагу, що за цільової мобілізації зарплата, посада та місце роботи зберігатимуться за мобілізованими громадянами.
Насамперед до ліквідації наслідків війни будуть залучати сили цивільного захисту. Їм будуть допомагати пожежно-рятувальні та аварійно-рятувальні служби, інші підрозділи. Однак за виникнення потреби в додаткових силах можуть мобілізовувати інше працездатне населення. Втім, все це відбуватиметься за добровільної згоди.

Які завдання можуть стояти перед мобілізованими

  • ліквідовувати наслідки ведення воєнних дій та надзвичайних ситуацій;
  • ліквідовувати наслідки воєнних дій у тих населених пунктах та на територіях, які зазнали впливу засобів ураження;
  • відновити критичну інфраструктуру сфери життєзабезпечення населення;
  • визначати населені пункти та території, які потребують проведення гуманітарного розмінування, маркувати небезпечні території.

ТСН