Через скандал зі стендапером Щегелем в Україні посилять контроль за виїздом чоловіків за кордон

У нашій країні анонсували посилення умов виїзду за кордон для чоловіків-артистів.

Про це йдеться в заяві Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зазначається, що з метою запобігання порушенням правил перетину державного кордону відомство разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду чоловіків артистів.

«Наразі МКІП підготовлено та подано на затвердження Уряду більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку», – йдеться у повідомленні.

Ініціатива від Мінкульту була висунута на фоні конфлікту зі стендап коміком Андрієм Щегелем, який «втомився від війни» і зумів втекти з України, отримавши кілька повісток.

Нагадаємо, під час дії воєнного стану в Україні чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані та не мають права виїжджати за межі України. Втім, деякі категорії чоловіків все таки можуть виїжджати за кордон.


Український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв’ю журналісту Роману Скрипіну зізнався, що проігнорував три повістки від військкомату та виїхав до Туреччини. Примітно, що чоловік закінчив Львівський військовий ліцей і юридичний ліцей академії МВС.

Стендапер заявив, що його позиція обґрунтована тим, що він «вільна людина».

«Я не боюсь воєнкомів. Визначаю себе як вільну людину. Зрозумів, що мені тут (в Україні — ред.) некомфортно. І я більше не можу та знайшов спосіб з…батися (втекти — ред.) і пожити в комфортній психологічній обстановці. От чесно вам заявляю», — сказав Щегель.

Він підтвердив, що отримав дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні саме від Мінкультури. Повертатись в Україну, поки триває війна, Щегель не збирається. Після Туреччини він планує переїхати в Албанію, а потім провести гастролі в Європі.

«Я перебуваю за кордоном, і мені дозвіл на це дала держава«, — підкреслив артист.

Щегель сказав, що не відчуває докорів сумління через своє небажання захищати країну. На його думку, країна – це «фікція». Також він заявив, що дорікати йому тим, що його однолітки гинуть на війні, поки він відпочиває в Туреччині, несправедливо.

«Я виходжу з того, що це вибір хлопців — гинути. Я щиро співчуваю кожному, хто вимушений зараз боронити Україну, бо він її любить, і щиро співчуваю Україні, що вона переживає найжахливішу трагедію у своїй історії та, мабуть, у світі зараз», — заявив стендапер.

Такі заяви артиста спровокували гнівну реакцію українців, пише hromadske.

У коментарях на сторінці коміка в Facebook днями з’явилося багато коментарів з образами та погрозами на його адресу. Сам Андрій Щегель у публічну полеміку поки що не вступає.