Чиновників зобов’яжуть декларувати валютні операції

Одним із найбільш суттєвих чинників, що стоїть на заваді розвитку України, є корупція. Водночас Україна вбачає своє майбутнє серед цивілізованого західного світу. Аби досягти омріяного членства в Євросоюзі, країні необхідно подолати корупцію. Отож, ймовірно, незабаром чиновників зобов’яжуть декларувати валютні операції.

Ініціативою № 9457 “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” Уряд пропонує зобов’язати чиновників та посадовців декларувати власні валютні операції. Також у декларації має зазначатись громадянство інших держав, якщо, звісно, воно є, та документи що засвідчують право на проживання за кордоном.

Поки що текст законопроєкту на сайті Верховної Ради не публікувався. Однак більш детально про нього розповіли його автори. На думку розробників законопроєкту, такі нововведення ускладнять легалізацію коштів, отриманих незаконним шляхом.

Також ініціативою №9457 Державне бюро розслідувань буде долучено до списку спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. Наразі до переліку таких суб’єктів належать Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Національна поліція та прокуратура.

Окрім переліченого, Кабмін пропонує зобов’язати чиновників припиняти сумісну діяльність у складі правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, метою діяльності яких є прибуток. Адже таке сумісництво спонукає чиновників діяти в інтересах підприємства, а не держави. Строк передачі ними управлінських повноважень на підприємствах та у компаніях скоротять з 60 до 30 діб.

Натомість з декларації пропонують виключити відомості про рахунки громадян, відкриті ще за радянського періоду та за які не були і досі виплачені компенсації.

one.ua