Чи вручатимуть повістки чоловікам на пляжі: роз’яснення Міноборони

Діюче законодавство дозволяє вручати повістки у будь-яких громадських місцях, у тому числі на пляжах загального відвідування.

Про це розповіла керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Вона підтвердила, що чоловікам можуть вручити повістки навіть на пляжах загального відвідування, оскільки вони вважаються громадськими місцями.

“Вручення повісток допускається в будь-яких місцях. Тобто громадські місця всі відкриті для загального відвідування, можуть бути такими, де може проводитись оповіщення громадян. Абсолютно не виключено, що і там також”, – пояснила Гуменюк у коментарі журналістам.

Офіцер також нагадала, що вручення повісток не є методом покарання. Оповіщення проводять в тих місцях, де можуть перебувати військовозобов’язані громадяни.

“В Україні дев’ятий рік триває запекла війна з росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повістки – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, за повісткою можливий заклик військовозобов’язаного людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам’ятати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе”.

apostrophe.ua