Чи потрібні права на електровелосипед

На дорогах з’являється все більше транспорту з приставкою «електро»: авто, скутер, самокат, велосипед. Вони зручні, мобільні та економічні. Перші користуються популярністю вже давно, але на електровелосипеди почали звертати увагу тільки зараз. За розмірами він не відрізняється від звичайного ровера, а наявність двигуна допомагає долати великі відстані при менших фізичних затратах. Якщо є мотор, то чи потрібні права на керування транспортним засобом. З цим розберемося далі.

Що таке електровелосипед

Е-байк — різновид механічних транспортних засобів, що виглядає як ровер та приводиться у рух за допомогою сили м’язів та електродвигуна (частково або повністю). Електромотор, акумулятор, мікроконтролер — все, що відрізняє електровелосипеди від звичайних. Їзда на них майже не відрізняється від їзди на байку. Тільки коли ноги втомлюються, можна увімкнути двигун. Виходить маневровий, мобільний і екологічний транспорт.

На що впливає наявність мотора

У правилах дорожнього руху немає чіткого опису поняття електровелосипед. Проте є інші, які допоможуть зорієнтуватися. Там зазначено, що велосипед — це транспортний засіб, що приводиться у рух за допомогою м’язової сили. Якщо на е-байку їздити тільки за допомогою педалей, то це буде ровер.

Наявність мотора перетворить його на механічний транспорт. До цієї категорії належить все, що працює від електродвигунів потужністю понад 3 кВт. Більшість моделей електровелосипедів, представлених на сайті компанії Алло, оснащені меншим рушієм, тому не підпадають під цю категорію. Для керування достатньо мати при собі технічний паспорт, в якому прописані параметри е-байку.

Якщо придбали потужніший транспорт, необхідно носити з собою посвідчення водія, де вказано право на керування конкретним транспортом. Також повинен бути документ на реєстрацію. Це все потрібно, щоб представники поліції не виписали штраф.

Їзда на електровелосипеді

Кожен учасник дорожнього руху зобов’язаний дотримуватися правил, щоб не трапилось біди. Сідаючи на електровелосипед, впевніться, що він справний. Перевірте такі параметри:

  • тиск у камерах;
  • рівень заряду акумулятора;
  • якість перемикання передач;
  • роботу гальм.

Вирушивши в дорогу, не забувайте при маневрах та поворотах попередити інших учасників дорожнього руху про свої дії за допомогою світлового чи жестового сигналу. Рухаючись через пішохідний перехід, обов’язково треба знизити швидкість і не забувати пропускати людей, які планують переходити дорогу в цьому місці. Не можна швидко гальмувати, бо відбувається блокування коліс, і під дією сили інерції тіло продовжить рух вперед, що призведе до падіння.

Отже, при своїх характеристиках електровелосипед не підпадає під категорію транспортних засобів, на які обов’язково мати права. Тому не бійтеся придбати його. Ніхто не оштрафує вас, звісно, якщо ви не порушували правила дорожнього руху.