Чому в Україні знизилися ризики повного блекауту: пояснення експерта

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в інтерв’ю NV пояснив, чому в Україні знизилися ризики повного блекауту.

Він назвав п’ять причин зміни ситуації.

Перша з них — посилення протиповітряної оборони України.

«Наші воїни набули певного досвіду. Надійшли потужні системи від наших партнерів», — зазначив експерт.

Другою причиною він назвав те, що українські збройні сили досить ефективно б’ють на стратегічну глибину території агресора, в першу чергу по аеродромах, інших об’єктах, пов’язаних саме з пусками ракет.

«Третя причина: українські енергетики навчилися краще координувати між собою свою роботу та працювати на випередження. Це стосується Укренерго, генерації та операторів системи розподілу. Тобто, якщо до 5 грудня вони працювали по факту здійснених обстрілів, то, починаючи з 5 грудня, застосовують інший метод, діють на випередження. Це значно послабило наслідки від ударів», — розповів Омельченко.

Четверта причина скорочення імовірності повного блекауту, за словами експерта, — це збільшення постачання енергообладнання для України з різних країн, а також фінансове забезпечення на закупівлю аварійного обладнання.

Він також сказав, що п’ята причина — поступове вичерпання ракет у росії, яка більше не може випускати по сотні ракет за один раз, і почала використовувати свій недоторканний запас.

«Отже, ми буквально перед Новим роком вийшли із зони, коли темпи відновлення енергетичної системи значно відставали від темпів руйнування, і увійшли в зону, коли динаміка відновлення випереджає динаміку пошкоджень. Є висока ймовірність, що у зв’язку з цим система буде збільшувати свою надійність», — підсумував Омельченко.

1 січня голова правління Укренерго Володимир Кудрицький допустив імовірність тотального блекауту в Україні внаслідок російських ракетних атак, але оцінив її як низьку.

НВ