Що буде із субсидіями в Україні у 2023 році: відповідь Мінсоцполітики

В Україні у 2023 році на житлові субсидії, звертатися за якими тепер необхідно до Пенсійного фонду, виділять таку ж суму, як і цьогоріч. Йдеться про приблизно 37 млрд гривень.

Про це розповіла голова Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович.

Чи вистачить коштів на субсидії

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики, оскільки в країні на час воєнного стану тарифи заморожені, то очікується, що комунальні платіжки будуть незмінні і наступного року.

З огляду на це, в уряді розраховують, що  вищевказаної суми має вистачити на виплати допомоги від держави, що стосуються покриття витрат на комунальні послуги.

Хто отримає житлову субсидію

На житлову субсидію можуть розраховувати громадяни, які мають офіційно працевлаштовані чи навчаються. Не вплине на можливість отримувати таку допомогу навіть факт наявності заборгованості зі сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ) з вини роботодавця.

Також претендувати на отримання субсидій можуть люди, які втратили роботу, проте офіційно стали на облік біржі праці. У такому випадку під час призначення допомоги на оплату ЖКП враховуватиметься одномісячна допомога з безробіття, а не отриманий за останні пів року дохід.

Окрім того, домогосподарства, частина членів родини яких поїхала за кордон як біженці, можна підтвердити факт їхньої відсутності і не враховувати доходи під час розрахунку субсидій.

economics.novyny.live