Яка відповідальність загрожує тим, хто фіксує роботу ППО

Знімали роботу ППО, викладали відео у соцмережах, а тепер познайомтеся зі слідчими СБУ. Що знімати можна, а за що можна потрапити за ґрати – читайте у матеріалі.

Чим загрожує зйомка роботи ППО?

Горе-блогери викладали відео неба під час масованих атак.

“Зняв роботу ППО 16 травня і виклав це відео в мережу Інстаграм”, – сказав один з чоловіків.

“Робила ці дії без злого умислу, тобто вину свою повністю визнаю”, – пояснила інша.

Чотирьом з них вже повідомили про підозру за те, що знімали і публікували, як наша протиповітряна оборона збиває ворожі ракети.


Ворог використовує проти нас наші фото та відео. Наприклад, ракета української ППО збиває російський повітряний об’єкт і залишає в небі шлейф диму. Якщо в кадр потрапляє частина місцевості, то можна визначити де саме розташована наша захисна установка. Відтак наступний удар росіян буде вже туди.


“Ні за яких умов, ніколи не знімаємо роботу ППО або якісь інші військові частини”, – сказав військовий експерт Павло Нарожний.

Причому нашкодити можуть не тільки поширення, а навіть зберігання таких відео чи фото. Ворог здатен їх отримати і без дозволу власника телефону.

“Ваш телефон може бути вкрадений. До нього можуть підібрати пароль росіяни. Ви можете встановити якісь програми, які будуть нести вірус. І ці фото чи відео може потрапити до рук ворога”, – додав він.

Яка відповідальність загрожує українцям

Наразі українське законодавство передбачає кримінальне покарання лише за поширення такого контенту. Тобто, просто знімати не заборонено.

Якщо в кадрі тільки небо і відео вже публікують державні органи влади, скоріше всього кримінальної відповідальності не буде, кажуть юристи. Карають саме за поширення контенту з прив’язкою до місцевості.

Сісти за ґрати можна мінімум на 5 років, а за доведену співпрацю з ворогом – термін ще більший – від 8 до 12 років.

donpatriot.news