Якими наразі є розміри виплат військовим при бойовому пораненні

Українські військовослужбовці у разі поранення мають право отримати виплати. Їх розмір залежить від тяжкості поранення й від того, чи зумовило воно настання інвалідності.
Якщо військовий під час проходження військової служби отримав поранення, для нього передбачена одноразова грошова допомога.
При цьому юрист уточнив, що поранення може бути отримане під час несення служби, але не пов’язане з виконанням бойових завдань чи бойових зіткнень.

Розмір одноразової допомоги залежить від важкості поранення й від того, чи зумовило воно настання інвалідності.
Приблизні розміри у 2022 році становили від 600 тисяч до майже мільйона гривень.

Залежно від групи інвалідності, військові у 2023 році отримуватимуть такі виплати:
I група інвалідності — 1 073 600 гривень (400-кратний розмір прожиткового мінімуму);
II група інвалідності – 805 200 гривень (300-кратний розмір прожиткового мінімуму);
III група інвалідності — 671 000 гривень (250-кратний розмір прожиткового мінімуму).

У випадку, якщо військовий отримав поранення, яке не зумовило інвалідність, однак призвело до часткової втрати працездатності, то залежно від її ступеня розмір виплат коливався від 134 тисяч до 187 тисяч гривень (від 50 до 70 прожиткових мінімумів).

Варто зазначити, що з 1 грудня 2022 року прожитковий мінімум становить 2 684 гривні.

Право військового на грошову допомогу розглядається медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), яка встановлює наявність або відсутність інвалідності та ступінь втрати працездатності. Зі свого боку військово-лікарська комісія (ВЛК) робить висновок про зв’язок поранення із захистом батьківщини та несенням військової служби. У випадку незгоди з рішенням зазначених комісій, їх можна оскаржити.

ВЛК, окрім того, що з’ясовує причини й обставини загибелі чи поранення, також встановлює факт придатності чи непридатності особи до несення військової служби.

businessua.com