Як будуть призначати субсидії родинам з новонародженими

Через збільшення тарифів в Україні дедалі більше громадян країни звертається до органів соціального захисту з проханням про призначення субсидії. Проте існує окрема категорія українських сімей, якій важливо знати про ключовий аспект процедури надання державної допомоги.

Як роз’яснили в Пенсійному фонді України, це стосується родин з новонародженими дітьми.

У 2023 році при призначенні житлової субсидії українським сім’ям, які отримують допомогу при народженні дитини, до сукупного доходу сім’ї враховуватимуться лише частина цієї допомоги. Це означає, що при розгляді заявки на субсидію сума допомоги, отриманої при народженні дитини, не буде повністю враховуватись у загальному доході сім’ї.

Відповідно до чинного законодавства, при призначенні житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід сім’ї враховує лише частину допомоги при народженні дитини, яка виплачується одноразово та становить 10 320 гривень. Це означає, що ця сума не враховується для середньомісячного доходу сім’ї.

Проте інші виплати, які виплачуються сім’ї щомісяця протягом наступних 36 місяців (по 860 гривень щомісяця), будуть враховані при розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї для визначення права на житлову субсидію.

Це передбачено п. 4 та п.5 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого ухвалою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020.

thepage.ua