Як продовжити життя акумулятора ноутбука?

Акумулятор – це важлива частина ноутбука, яка забезпечує його роботу без підключення до електромережі. Елементи живлення бувають різних типів, але найпоширеніші – це літій-іонні та літій-полімерні, які використовуються в більшості сучасних ноутбуків, зокрема в батареях Леново https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/brend-noutbuka/lenovo. Однак з часом акумулятор втрачає свою ємність і не може тримати заряд так довго, як раніше. У цьому тексті ми розповімо про причини цього явища і дамо кілька порад, як продовжити автономне життя ноутбука.

Причини втрати ємності акумулятора

Акумулятор складається з декількох комірок, у яких відбуваються хімічні реакції, що перетворюють електричний струм на хімічну енергію і назад. Кожна комірка має певну кількість циклів заряду-розряду, після яких вона зношується і не може видавати потрібну напругу. Кількість циклів залежить від типу акумулятора, але зазвичай становить від 300 до 1000. Це означає, що після цієї кількості повних зарядок-розрядок ємність акумулятора знижується на 20-50%. Наприклад, якщо ваш ноутбук працював від батареї 4 години за повної зарядки, то після 300 циклів він працюватиме лише 2-3 години.

Як правильно розряджати і заряджати ноутбук?

Щоб продовжити життя акумулятора, потрібно дотримуватися кількох правил під час його розряджання і заряджання. По-перше, не допускайте повної розрядки батареї до 0%, оскільки це може пошкодити її комірки і зменшити її ємність. Краще підключати ноутбук до мережі, коли рівень заряду досягає 10-15%. По-друге, не залишайте ноутбук постійно під’єднаним до мережі за умови повного заряджання батареї, оскільки це може призвести до перегріву та надмірної напруги. Краще відключати ноутбук від мережі, коли рівень заряду досягає 80-90%, або використовувати спеціальні налаштування енергозбереження, які обмежують максимальний рівень заряду.

Як знизити енергоспоживання ноутбука?

Ще один спосіб продовжити життя акумулятора – це знизити енергоспоживання ноутбука, тобто зменшити витрату батареї. Це можна зробити, враховуючи кілька факторів, які впливають на енерговитрати. Наприклад, яскравість екрана, гучність звуку, кількість запущених програм і процесів, під’єднані пристрої, режим роботи процесора і відеокарти тощо.

Таким чином, акумулятор – це одна з найважливіших частин ноутбука, яка визначає його автономність і мобільність. На жаль, АКБ з часом втрачає свою ємність і не може тримати заряд так довго, як раніше. Це пов’язано з хімічними реакціями в комірках батареї, які зношуються після певної кількості циклів. Якщо у вас лептоп марки НР, то новий елемент живлення допоможуть підібрати тут https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/brend-noutbuka/hp.